22 травня відбулася робоча нарада членів Ветпроспілки з представниками ДВФСС (В.В. Ложкін) та контрольних інститутів (І.Я. Коцюмбас, А.М. Головко, В.О. Ушкалов), де розглядали проблеми та завдання, пов’язані з обігом ветеринарних препаратів і кормових добавок. В результаті дискусії було вирішено:
- Звернутися до Голови Державної та фітосанітарної служби України з пропозицією щодо створення робочих груп по реформуванню законодавчої бази, пов’язаної з розробкою, реєстрацією, обігом та використанням ветеринарних препаратів і кормових добавок. В склад робочих груп пропонувати включити фахівців ДВФСС, контрольних інститутів та профільної асоціації.
- Робочим групам в короткі терміни підготувати перелік і першочерговість підготовки нормативних документів.
- Звернутися до Голови Державної та фітосанітарної служби України з пропозицією розглянути можливість створення умов для підтримки вітчизняних виробників ветеринарних препаратів і кормових добавок як галузі, яка спроможна забезпечити безпеку тваринництва країни від інфекційних та неінфекційних хвороб, що дозволить здійснювати інтенсивне імпортозаміщення продукції та експортувати її.
- Зобов’язати контрольні інститути забезпечити конфіденційність інформації, викладеної в НД при реєстрації та внести в оновлене «Положення про реєстрацію…..» статтю 222 «Охорона даних, наданих з метою одержання дозволу на введення лікарського засобу на ринок» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони.
- Звернутися до Голови Державної та фітосанітарної служби України з вимогою Призупинити дію Наказу ДВФСС від 28.05.2003 р. № 39 «Про затвердженняПоложення про проведення державного контролю та нагляду за якістю ветеринарних препаратів, субстанцій, готових кормів, кормових добавок та засобів ветеринарної медицини, які застосовуються в Україні» в частині п.6 «…направляти на контроль якості:
у ДНДКІ ВПКД – Препарати (крімВІЗ) та їх субстанції з кожних 5-ти перших серій при налагодженні виробництва і з кожної 5-ї серії за умов стабільного виробництва чи одержаних за імпортом; кормові добавки, готові корми з кожної 3-ї серії (партії), у тому числі одержаних за імпортом;
у ДНКІБШМ – ВІЗ та їх субстанції з кожної серії в порядку, визначеному в розділі 11 цього Положення;
та п. 11 в цілому, до введення в дію оновленого Наказу. - Скасувати пункт 1.1. Наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України № 87 від 03.07.2009р. щодо заборони обігу та використання ветеринарних препаратів та субстанцій, що не пройшли державний контроль і не отримали експертний висновок ДНКІБШМ або ДНКІ ВПКД, та викласти його в такій редакції, що не суперечить Закону України про ветеринарну медицину.
- Звернутися до Голови Державної та фітосанітарної служби України з пропозицією ініціювати внесення змін до КПК та Податкового кодексу стосовно посилення відповідальності за виготовлення і реалізацію контрафактної та фальсифікованої продукції.
- Звернутися до Голови Державної та фітосанітарної служби України з пропозицією відновити дію та зробити постійно діючим Наказ ДВФСС від 19.07.2010 р. № 80 «Про посилення заходів протидії незаконному обігу ветеринарних препаратів і кормових добавок та засобів ветеринарної медицини» з регулярним оприлюдненням виявлених фактів.