Резолюція учасників Всеукраїнського круглого столу «Дотримання вимог при реєстрації, виробництві та дистрибуції ветеринарних препаратів, прояви правового нігілізму та його ризики для ветеринарної медицини і суспільства» м. Львів, 2 жовтня 2015 р.

Учасники круглого столу озвучили нагальні проблеми при виробництві та дистриб’юції ветеринарних препаратів, висловили свої претензії та побажання до Центрального органу виконавчої влади, який формує державну політику у галузі ветеринарної медицини. Зокрема було відмічено:

  1. Моніторинговими дослідженнями співробітників ДНДКІ ветпрепаратів і кормових добавок у торговій мережі ветеринарних аптек виявлено більше 16% незареєстрованих препаратів. Із них лише 1,5% – вітчизняного виробництва. Більше 30 % – препарати виробництва РФ, а інші – багатьох країн світу від США до Індії і Кореї.
  2. 50% дослідженої продукції не відповідало необхідним показникам якості. У препараті «Біпін форте» виробництва РФ діючої речовини не виявили взагалі, а використання цього препарату призвело до загибелі 50% оброблених бджолосімей.
  3. У засобах для профілактики та лікування хвороб бджіл виробництва компанії «Агробіопром» (РФ) виявлено заборонені до використання речовини, зокрема хлорамфенікол. В результаті застосування цього препарату у бджологосподарствах було отримано мед із залишками антибіотику, що не дозволило провести його реалізацію і експорт.
  4. У торгівельній мережі великих супермаркетів («Ашан», «Фоззі-фуд») продаються контрабандні корми для домашніх тварин, завезені за фальшивими дозвільними документами, за підписами не працюючих очільників ДВФСУ, про що не можуть не знати фахівці митної служби та інспекції на кордоні та транспорті.
  5. На ринку також виявлено фальсифіковану продукцію самими виробниками та дистриб’юторами: компанією «Байєр» повідомлено про виявлення фальсифікованого   препарату «Катозал», а компанією «БРОВАФАРМА» – «Бровадазол».
  6. Стає зрозумілим, що легальним виробникам і дистриб’юторам ветеринарних препаратів та кормових добавок в умовах зростання послуг регуляторів ринку та при такому засиллі фальсифікованих і контрабандних продуктів та відсутності боротьби з ними, нелегко утримувати конкурентні ціни та гарантовану якість. А ситуація безконтрольного обігу неякісних препаратів та кормів для тварин загрожує здоров’ю населення, домашнім тваринам та економічному благополуччю держави.

 

 

ВИРІШИЛИ:

  1. Доручити Українській асоціації виробників і дистриб’юторів ветеринарних препаратів та кормових добавок (Ветпромспілка) звернутися до Держпродспоживслужби та ДВФСУ з проханням:

А) Враховуючи, що станом на сьогодні спостерігається:

– відсутність дієвого контролю за нелегальним виробництвом ветеринарних препаратів і кормових добавок та відсутність будь-якого контролю за обігом ветеринарних препаратів, завдяки чому ринок України наводнений неякісними та фальсифікованими продуктами;

  • відсутність дієвого контролю та механізмів боротьби з контрабандою ветеринарних препаратів та кормових добавок;
  • відсутність дієвого механізму боротьби з фальсифікацією ветеринарної продукції та її обігом на ринку,

сприяти активному впровадженню у практику ветеринарної медицини оновленого законодавства, адаптованого до вимог ЄС.

Б)  Вважати невідкладним внесення змін до Законів України:

–  Про ветеринарну медицину;

  • Про ліцензування видів діяльності;

та проекту Закону України:

  • Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин

 

В) Ветпромспілці спільно з контрольними інститутами та Держпродспоживслужбою і ДВФСУ створити робочу групу з підготовки пропозицій щодо організації  поступового переходу на виробництво ветеринарних препаратів за вимогами GMP та  розробки відповідних змін до законодавства України.

Г) Ветпромспілці організувати круглий стіл по обговоренню механізмів поступового переходу на виробництво ветеринарних препаратів за вимогами GMP із фахівцями Держпродспоживслужби, ДВФСУ та виробниками ветеринарних препаратів і кормових добавок.

Д) Ветпромспілці ширше висвітлювати у засобах масової інформації та соціальних мережах виявлені випадки фальсифікації та контрабанди ветеринарних препаратів, кормів та кормових добавок.

Е) Ветпромспілці ініціювати зверннення до правоохоронних органів щодо проведення розслідування фактів торгівлі контрабандними та фальсифікованими продуктами.

 

Генеральний директор

Української асоціації виробників

і дистриб’юторів ветеринарних

препаратів і кормових добавок

(Ветпромспілка)                                                                         В.Г. Скрипник

Leave a Comment